Egykori Polgári Iskola épülete

6.z 6.b 6.ba
7.z 7.b 7.ba 7.a
8.z 8.b 8.m 8.d

Letöltéshez az osztály nevére kell kattintani.

TÁJÉKOZTATÓ

A 2017-2018. tanév tankönyvrendeléssel kapcsolatos teendőkről

-        Ingyenes tankönyvcsomagot 1-2-3-4-5-6-7-8. évfolyamokon kapnak a tanulók.

-        A normatív támogatásra vonatkozó igényt (ingyenességre) az igénylőlap értelemszerű kitöltésével és benyújtásával (2017. április 10.) kell bejelenteni a 6-7-8. évfolyamokon.

-        Az igénylőlap benyújtásához csatolni kell a normatív (ingyenes) kedvezményre szóló jogosultságot igazoló iratot (csak fénymásolatot).

-        A 2017-2018-as tanév osztályonkénti tankönyvlistái május első hetétől tekinthetők meg iskolánk honlapján, illetve nyomtatott formában az iskolai faliújságon. Nyomtatott formában nem küldjük ki a szülőknek környezetvédelmi és pénzügyi megfontolásból.

o   Normatív támogatott (ingyenes) tanuló új, saját példányt vásárolhat a KELLO publikus webshopján  keresztül: http://webshop.kello.hu

o   Fizetős tanuló esetében a szülő nyilatkozhat arról, hogy gyermeke részére az összes tankönyvet meg kívánja-e vásárolni, vagy egyes tankönyvek biztosítását más módon kívánja megoldani. Ha a szülő valamely tankönyvet nem kívánja megvásárolni, abban az esetben nyomtassa ki az adott osztály tankönyvlistáját az iskola honlapjáról és áthúzással jelölje mely könyvet, illetve könyveket nem kívánja megrendelni. A tanuló neve és osztálya feltüntetésével ezt a tankönyvlistát az iskola titkárságán legkésőbb május 19-ig adja le.

-        Az iskola részére tankönyvtámogatás céljára (az ingyenes tanulók részére) juttatott összegből megvásárolt könyv és tankönyv az iskola tulajdonába, az iskolai könyvtár állományába kerül.

-        Az ingyenes tankönyvre jogosult diákok az iskolai könyvtár nyilvántartásába felvett tankönyveket kölcsönzés útján kapják meg használatra. A könyvekbe beleírni sem tollal, sem ceruzával nem szabad. A könyvek megrongálódása vagy elvesztése esetén a szülő köteles a kárt megtéríteni.

-        A tankönyvpiac rendjéről szóló törvény alapján az igénylőlap késedelmes leadása JOGVESZTŐ HATÁSÚ (kivéve, ha az igényjogosultság feltételei a megadott dátum után alakulnak ki).

-        A támogatás iránti igényt az IGÉNYLŐLAP formanyomtatvány, és az IGAZOLÁS benyújtásával kell kérni.

-        Az igénylőlapokat kérjük 2017. április 10-ig az osztályfőnököknek leadni.

-        A kérelem beadásának felelőssége a szülőt, gondviselőt terheli.

-        Az igénylőlap letölthető az iskola honlapjáról is.

A TÁJÉKOZTATÓ ide kattintva tölthető le.

Az IGÉNYLŐLAP ide kattintva tölthető le.